Makaleler

Blog

FibroScan Nedir?

FibroScan; karaciğer organının sertliğini (esnekliğini) ölçen tıbbi bir cihazdır. Vücuda herhangi bir müdahalede bulunmaksızın ağrısız ve zahmetsiz bir şekilde ultrason dalgalarını kullanarak ölçer.

daha fazla oku...

ERCP Ne Demektir?

ERCP, ağız yolundan 12 parmak bağırsağına kadar uzanır. ERCP orifis dediğimiz açıklıktan, safrayoluna ve pankreas kanalına kadar görüntülenmesi işlemine denir.

daha fazla oku...

Endosonografi Veya Endoultrason Ne Demek?

Endosonografi veya endoultrason aynı anlama gelmektedir. Endosonografi teknolojinin endoskopide açmış olduğu bir çığırdır aslında.

daha fazla oku...

Karaciğer Hastalıkları

Karaciğer hastalığı da kaşıntı yapabilir. Özellikle safra yollarını ilgilendiren bir hastalık yada karaciğer kanseri varsa hasta karşımıza kaşıntıyla gelebilir.

daha fazla oku...

Fonksiyonel Sindirim Sistemi Hastalıkları

Başlık olarak oldukça karmaşık ve uzun bir başlık kullandığımı görüyorum. Bu hastalık isimlerinin kısaca açıklamasını yapalım.

daha fazla oku...

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Web sitemizin içeriği, ziyaretçiyi bilgilendirmeye yönelik hazırlanmıştır. Sitede yer alan bilgiler, hiçbir zaman bir hekim tedavisinin ya da konsültasyonunun yerini alamaz. Bu kaynaktan yola çıkarak, ilaç tedavisine başlanması ya da mevcut tedavinin değiştirilmesi kesinlikte tavsiye edilmez. Web sitemizin içeriği, asla kişisel teşhis ya da tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilmemelidir. Sitede kanun içeriğine aykırı ilan ve reklam yapma kastı bulunmamaktadır.